Magazín eF

    Lidé

   Virtuální svět 

   Ateliér F

   Futurologický kongres

   
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


                                 

 

 

                                             

 

                                

     

.
                                                         

 

  aktuality kunstkamera roboti - historie archiv 2003  

 
     Média, Internet, školství - přehled z médií

Ankety:


nová anketa o SPAMU z 6.4.2004starší ankety: 

Co je Futurologický kongres?

Odpověď zde. 

 

 


vybírá a komentuje JITA


O obyčejnostech, a co je obyčejnějšího než takový vuřt …23.6.2004


buřtíky

Vuřty v dnešní době odborně nazývané špekáčky, jsou staré téměř 3000 let. Divíte se? Ono totiž za tuto uzeninu je možné pokládat i onen kozí žaludek, naditý krví a masem, který v Homérově Odyssei slibuje jeden nápadník Penelopin tomu, kdo z boje o její ručku vyjde vítězně.
Básník si jistě toto jídlo nevymyslel, ale zřejmě ho dobře znal. Jednalo se podle všeho o vžitou lahůdku a podle toho, že to byla cena pro zdatného reka asi vzácnou a ne každodenně dostupnou... Celý článek je v rubrice Flašky >>>


Trpíte stihomamem?      24.5.2004


Trpíte stihomamem? Nebojte se. Student královské university na vás myslí.

Jak může student, i když určitě vynálezce, pomoci psychicky nemocným? Nasadí jim brýle.

 eyeblog

Obrovské sluneční brýle EyeBlog umožní člověku zjistit, jestli je sledován. Jsou v nich zabudované digitální kamerky a senzory. A princip? Senzory zaznamenají, když se někdo na nositele brýlí chce podívat a na základě toho se hned spustí kamery, které čumila nafilmují. V klidu domova si pak můžete záznam z brýlí analyzovat a pokud na něm každý den máte stále stejné lidi, nejste paranoidní, ale skutečně jdou po vás. Brejličky vymyslel Connor Dickie student Queen’s University’s Human Media Lab Canada.

Problém je, že když si nasadíte na nos takovéto brýle a budete jediný, čumilů na váš obličej bude asi víc než dost … a pokud vůbec nebude svítit sluníčko, tak kamerky v brýlích poběží v jednom kuse. Čili je nutné, aby tyto brýle nosil každý člověk a teprve pak bude divné, pokud se někdo na vás podívá. Jen,   když bude mít každý tyto brýle i potencionální dotěra, jak poznáte jeho tvář a navíc, jak senzory zaznamenají, že se obrýlený člověk dívá právě na vás?  Toť otázka, takže asi ani tyto brýle proti stihomamu nepomohou.:-)

zdroj:

http://www.engadget.com/entry/2634286864239497/


Podívám se kolik je a pak si zavolám.    23.5.2004


Na obrázku vidíte hybrida, kterého vyvíjí Seiko.

phatch_watch

Jedná se o hodinky /telefon Bluetooth Watch Phone 'Phatch' . Návrh prý vznikl jako studentský průmyslový designerský projekt.

Hodinky, které měří čas jsou v display a například pro sadu headset nepotřebujete kabílek, je řešena přes Bluetooth. Jak jinak taky, když mobil musíte nosit na ruce.

Více zde:

a zde

 

CharlieNPI5

 

 

 

A ještě  normální mobil se jménem komika od Nokie. Jmenuje se Charlie a skrývá v sobě krom jiného digiťáček - 1.3-megapixel.

 

Vše o něm zdeChystáte se mezi lité šelmy?         17.5.2004


Pokud ano, kupte si bezpečný ochranný oblek. Opravdu dokonalý skafandr získáte na online aukci eBay. Kanadský vynálezce a filmař medvědů Troy Hurtubise zde nabízí svůj ochranný komplet do nebezpečných situací - jsou to dva modely Ursus Mark-VI a Ursus Mark-VII.

skafandr1Tyto oblečky se nešily tak jednoduše jako normální kombinézy. První autor zhotovoval deset let a jako materiál je použit titan a ocel - na výztuž a na kroužky, které chrání např.klouby a dále umělá hmota a pryž. Tento obleček autor používal, když filmoval medvědy grizzly a je to něco tak unikátního, že se nachází i v Guinessově knize rekordů.


skafandr2Druhy skafandr Ursus Mark-VII není tak pohodlný nemá ohebné kloubní části. Je "ušit" z nerez oceli, hliníku a titanu a váží cca 136kg. Tento oblek má v sobě zabudovaný chladící systém, video monitor, tlumiče, robotický manipulátor.

A cena? Je to aukce tak k 15.5. to dělá US $5,500.09 - přihoďte tady

a kompletek je váš.


skafandr

 

V tomto bude klidně moct jít i na zápas Baníku Ostrava a to rovnou mezi jeho fanoušky a vykřikovat slova chvály na konkurenční klub… ne, to není nejlepší nápad, lepší bude jít v tom mezi ty medvědy grizzly. :-)

 

grizzly


Šperky?                              13.5.2004


rucnimobil      nahrdelnik

privesek

3GnaramekMobil, mobil, mobil a to čtvrté taky mobil. Ano, na obrázcích jsou extravagantní návrhy mobilů, jsou sice už dva roky staré a nerealizovaly se v prodeji, ale jsou krásné… i když asi některé nejsou nejpraktičtější. Vyrobila je francouzská firma Trium, známá spíše svými nápadnými ozdobnými kryty na mobilní telefony.

Zdroj:

http://raf-dieu-php-sonneries.mobilostore.com/search.php?q=trium&categorie=0


  kryt

 


Akvárium bez starostí                                  10.5.2004


Chcete mít doma akvárium, ale nechcete mít s ním žádnou, ale fakticky žádnou práci?

Náš zákazník náš pán a jeho přání jsou vynálezcům a technikům a programátorům... rozkazem. Díky nim i vy můžete mít akvárium, které příjemně prosvěcuje váš pokoj. Budete moci sledovat uklidňující pohyb rybek a to všechno úplně bez starostí s krmením rybek, čištěním detritu, škrabáním řas ze skla, s měněním vody… Ano, je to virtuální akvárium spojené s vaším počítačem USB kabelem. Grafici a programátoři si dali opravdu záležet a rybky i rostliny jsou plastické a pokud má třeba vaše tetička nějaké ty dioptrie, z dálky ani nepozná, že to není opravdové akvárium :-).

akvárium

Zdroj: http://www.addlogix.com/usb/embed.asp?stuff=se_USBaqua_body.html


to jsou věci...                                                  4.4.2004


podlozka

Takovéto skutečně extravagantní podložky vyrábí na Taiwanu firma Han Bros. Pohoršující tvary mohou podložky mít díky tomu, že na trh jsou dodávány gelové polštářkygel, které mají za prvotní úkol podlozkafixovat ruku pohybující myší (druhotné použití a to estetické a žertovné vidíte sami).

 

podlozka

Podložka pod myš uvádějící do zuřivosti mravokárce :-)

podlozka

zdroj:http://www.gizmodo.com/archives/busty_mousepad.php

http://www.hanbros.com.tw/gelpad.htm

 


 

Hodinky žijící z krve.hodinky

Firma Synergetic Inc. vám ráda prodá své, na první pohled elegantní, malé upírky SM-180i. Jejich hodinky se totiž nenatahují ani se do nich nevkládají baterky, ale fungují na základě energie získané z cirkulace vaší krve. V jejich řemínku je jehlička-receptor, která zásobuje hodinky energii a jak již bylo řečeno, tu energii bere z krevního oběhu přímo z ruky, na které hodinky máte. Takže ušetříte za baterky, ale ne každému se takovéto napájení líbí. Nijak moc se asi nelíbí ani zdravotnímu úřadu v USA, protože zde se hodinky ještě prodávat nesmějí, nedostaly potřebný glejt.


několik robotů                                        29.3.2004


 

aquarobot

Aqua Robot elektromechanický průzkumník útesů a mořského dna, vyrobený McGill Mobile Robotics Lab.

 

 

andros

Robotický ženista Andros (1998) je připraven kdykoli zasáhnout a bojovat za vlast (robotů?). Jeho hlavní obor je odstraňování a likvidace podezřelých zavazadel a bomb.  www.Nis.lanl.gov

 


     Počítače - vybavení                                            20.3.2004


Sedíte u počítače a příchozí zprávy vám hrají na nervy? Vykašlete se na to a zahrajte si. Tak toto je možná filosofie této klavesnice-kláves Creative Prodikeys DM. Před dvěma lety v Las Vegas na International Consumer Electronics Show (CES), získala první cenu.

 

 


autoperly                                                15.3.2004


 

chodovuzKráčející stroj předvedený na recesistickém Power Tool Drag Races z:dorkbutt.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kresloBill Delcambre představuje křesílko Lazy Boy na závodech Reno Air Races 2002 z:rightools.com

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

rozlišení monitoru pro správné zobrazení stránky je 1024x768 bodů.

Perličky:


 

 

 

 

 

 

vvvv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              

 

Vážení čtenáři,

Magazín eF-Futurologie je nekomerční webový projekt, prosím o dodržování následujících pravidel:

Autoři svolují k volnému nekomerčnímu šíření a využití původních textových materiálů pouze s uvedením zdroje -www.futurologie.cz a jména autora. Zároveň já osobně souhlasím s nekomerčním využitím svých autorských grafik a autorských fotografií s podmínkou uvedení zdroje a mého autorství. Pro ostatní užití kontaktujte mě na jita@ufo.cz. Děkuji © JITA Splítková

 

Pravidelně doplňovaná encyklopedie historie robotů a jejich tvůrců

 


Ilustrace, Webdesign & webmaster JITA Splítková
Splítková

TOPlist